SMS komunikace

Nabídka volných pracovních míst

Dnes je pondělí, 28. 9. 2020, 3:46:57

POZVÁNKA - VÝSTAVA OBRAZŮ

Pozvánka na výstavu obrazů - Ježková + KokešSrdečně zveme na výstavu obrazů paní Miroslavy Ježkové a Janiny Kokeš, která se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje ve Spořicích.
Výstava potrvá od 16.5.2020 do 17.6.2020.
VSTUPNÉ SE NEPLATÍ.
Otevřeno:
Úterý, čtvrtek, sobota, neděle od 15 - 17.00 hodin.

Datum konání: 16. 5. 2020 - 17. 6. 2020 začátek od 15:00

Místo konání: Kostel sv. Bartoloměje, nám. gen. Svobody, 43101 Spořice

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Obec Spořice

Doba trvání: 32.1 dní

Zdroj: Obec Spořice

Pozvánka na výstavu obrazů - Ježková + Kokeš

Janina Kokešová

Něco málo ze Života:

Narozena 1947 v Polsku.

Své mládí prožila poblíž Krakowa.

Vzpomínky na půvabou krajinu venkova a vesnickou atmosféru převtěluje do svých děl.

Výtvarnému umění se věnuje od roku 1990. V začátcích pod vedením malířky  a dlouholetéítelkyně Věry Kubik-Kdolské z Prahy.

Je členkou Sdružení výtvarníků ČR, Lounského sdružení Vosa a taktéž dochází na pravidelnou nauku výtvarného umění pod vedením Akademického malíře Kamila Sopko v Chomutově kde v současné době žije a tvoří.

Vystavuje samostatně i kolektivně ve více než 8 Českých městech jako jsou například Žleby, Kostelec nad Labem, Praha a jiné.

Maluje převážně krajiny, zátišší, květiny olejem na plátno nebo sololit.

Janina Kokešová

Miroslava Ježková

Miroslava Ježková - Holečková žije a tvoří v Žatci. Je členkou malířského společenství Chomutov, malířského Sdružení VOSA Louny a sdružení žateckých výtvarníků. Základem tvorby je realistický přístup, který se projevuje v námětech krajin.

V krajinách jsou záznamy určitých detailů jako stromy nebo detailypřírodních prvků, kořeny apod. Pak se obzor rozšiřuje a do krajin se přidává architektura, které jsou v komplementární souvislosti - zelená - červená. Současně s krajinnými detaily se tvoří obrazy květin. Užívá princip imaginárního prostředí a realisticky ztvárněné květiny. Krajinomalba se otevírá do panoramatických záběrů, kterévyžadují hlubší prostor a současně vnímání minimálně třech úhlů pozorování. V krajinomalbě se objevuje náznak expresivního přístupu. Dalším krokem je přidávání poetičnosti do krajin, kterénemusí být z našeho regionu.

Dalším přidávání poezie do námětů se autorka vyjadřuje abstraktním poetickým způsobem. Užívá hlavně kulaté tvary. Dokáže abstrahovat i květinu zdůrazněním určitých podstatných detailů. Pátou větví tvorby je abstraktní vyjádření s použitím hladkého podkladu pastózních a expresních maleb.

Autorka nepopře svoji ženskost, vyvažuje expresivní rukopis abstraktní monochroností.

Miroslava Ježková

Vytvořeno: 13. 5. 2020