SMS komunikace

SOCPOM

Oslavy 150.výročí SDH v Blatně

Den plný oslav v Blatně

Poslední květnovou sobotu se v Blatně u Chomutova konalo hned několik akcí naráz. Den zahájily tradiční Venkovské farmářské trhy, pořádané společně s MAS-Sdružením Západní Krušnohoří, díky kterým si místní i návštěvníci obce mohli nakoupit čerstvé potraviny regionálních producentů nebo např. sazeničky a letničky, nebo přispět zakoupením tomboly na Konto Matýsek. Pro děti současně probíhal Sluníčkový dětský den, který každoročně v Blatně připravují místní dobrovolní hasiči ve spolupráci se Studiem Vawra. Odpledne patřilo oslavám 150. Výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů v Blatně. Do obce zavítala tzv. Spanilá jízda, které se zúčastnily hasičské vozy z řady okolních obcí. Nechyběla módní přehlídka historických hasičských uniforem, bohatý raut, recesistická soutěž družstev všech hasičů. Blatenští hasiči dostali od přítomných hostů řadu dárků, od Nadace ČEZ se pro ně podařilo obci Blatno získat 150 tisíc Kč na pořízení vozidla, ke kterým obec přidala ještě dalších 100 tisíc korun. Toto vozidlo bude sloužit jak k přepravě hasičů SDH Blatno, tak Mladých hasičů nebo např. místních seniorů apod.

Všem, kteří s přípravami a zajištěním akce pomáhali a všem, kteří k jejímu zdárnému průběhu pomohli patří velké poděkování. Speciální velké poděkování patří Studiu Vawra, bez jehož masivního přispění by akce tohoto druhu mohla proběhnout jen těžko. Děkujeme.

trhyskákací autoslavnostidarydudácimóda

více fotek bude brzy na "rajčeti"

Vytvořeno: 3. 6. 2015
Poslední aktualizace: 3. 6. 2015 00:00